38.Günü Dünya Kayserililer Günü Bağcılar’da Kutlandı

7 Şub 2022

Yılın 38. Günü “Dünya Kayserililer Günü” kutlamasının bu sene 4. cü’sü Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda kutlandı. Etkinlik Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şubesi (KAYDER) tarafından düzenlendi. İş ve siyaset dünyasından Kayserili isimlerin yer aldığı programda Engelliler Sarayı Aşçılık sınıfı kursiyerlerinin ve Kayseri Mutfağının özel olarak hazırladığı Kayseri mantısı, yaprak sarması ve nevzine davetlilere ikram edildi.

Program, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şube Başkanı Sayın Gökhan Çetinsaya katılımcılara “hoş geldiniz” diyerek bir selamlama konuşması yaptı. Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı Tanıtım filmin ardından Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin bir konuşma yaptı.  Başkan Lokman Çağrıcı annesinin rahatsızlığı dolayısıyla katılamadı. Ak Parti Bağcılar İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz’ün konuşmasıyla program devam etti.  Bağcılar Engelliler Sarayı Tanıtım Filmi izletildi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın, Dr. Memduh Büyükkılıç’ın konuşması sonrasında Kayseri Tanıtım Filmi izletildi. Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ın testi pozitif çıktığı için davete katılamadı. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan’ın konuşmasını katılımcılar ilgi ile dinledi.  38.Gün ödüllerini Başkan Gökhan Çetinsaya ve Bakan Yardımcımız Mahmut Gürcan birlikte takdim ettiler. İstanbul merkez vaizi emekli Mustafa Akgül Hoca’nın Kayseri fıkraları ardından yaptığı dua ile program devam etti. 4.Dünya Kayserililer Günü kutlaması topluca fotoğraf çektirilmesiyle sonra erdi.

KAYDER BİRİNCİ 38. GÜN ÖDÜLLERİ

Bu sene ilki düzenlenen Kayder 38.Gün ödülerini sahiplerine Hazine Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan ve Kayder Başkanı Gökhan Çetinsaya birlikte takdim ettiler.

 1. KAYDER 38.Gün “Tarihi, kültürel ve doğal varlıklar Ödülü” UNESCO Geçici Dünya Miras Listesi’ne giren Koramaz Vadisi / Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’a takdim edildi.

 2. KAYDER 38.Gün “Turizm Ödülü” Erciyes Kayak Merkezi/ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın, Murat Cahid Cıngı’ya takdim edildi.

Kansere Karşı Birlikte Derneği’nin öncülük ettiği hayırsever değerli iş insanlarının katkılarıyla kendi alanında Türkiye’nin en kapsamlı hastanesi olma özelliğini taşıyan Erciyes Üniversitesi KANKA Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi geçtiğimiz temmuz ayında insanlığın hizmetine girmiştir. Son derece önem arz eden bu hastanenin açılmasında çok kıymetli desteklerini esirgemeyen Hayırsever İş insanlarına Kayder 38.Gün özel ödülleri takdim edildi.

KAYDER 38.Gün “özel ödülü” Hayırsever İş İnsanı Sayın, Süleyman Çetinsaya’ya,

 1. KAYDER 38.Gün “özel ödülü” Hayırsever İş İnsanı Sayın, Ahmet Kamil Erciyas’a,

 2. KAYDER 38.Gün “özel ödülü” Hayırsever İş İnsanı Abdullah Gülsoy’a,

 3. KAYDER 38.Gün “özel ödülü” Hayırsever İş İnsanı Sayın, Harun Yavuz’a,

 4. 7. KAYDER 38.Gün “özel ödülü” Hayırsever İş İnsanı Sayın, Celal Poyraz’a

 5. KAYDER 38.Gün “Basın ve Medya Ödülü” Tv Kayseri Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Hamurcu’ya,

 6. KAYDER 38.Gün “Kültür ve Edebiyat Ödülü” Erciyes Dağı Albüm kitabı- yazar Dursun Çiçek’e,

 7. KAYDER 38.Gün “Bilim ve Sağlık Ödülü” Türkovac aşısını geliştiren Öğretim üyesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’ye,

 8. KAYDER 38.Gün “Eğitim ve Teknoloji Ödülü” Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış’a,

 9. KAYDER 38.Gün “Spor Ödülü” Türkiye’nin İlk Kadın Futbol Kulübü Başkanı özelliğini taşıyan Kayserispor’un Başkanı Berna Gözbaşı’ya layık görüldü.

 10. “Resim Ödülü” Engelli ressam Gülşah Yağmur Yazıcı’ya verildi.

 11. KAYDER 38.Gün “Proje ve Fikir Ödülü” Ahmet Keklik ödüle layık görüldü.

Teşekkür Plaketleri: Programa katkılarından dolayı Gök Metal A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Demiruz’a, Kayseri Mutfağı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Tatlışen’e ve Bağcılar Kaymakamı, Mustafa Eldivan’a ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya verildi.