Derneğimizin 3. Tavla Turnuvası Ve Arabaşı Ziyafeti

27 Mar 2017

Derneğimiz tarafından organize edilen Arabaşı, Sayın Hasan Hüseyin Arıkan ve Sayın Yılmaz Öztaşkın’ın katkılarıyla Yakacık Yataş Bölge müdürlüğünde yapıldı.  Saat. 12.de Tavla turnuvası ile başlayan program ,14.30 da Arabaşı ziyafeti ile devam etti ve 17.00 de sona erdi.

Geleneksel Arabaşı bu senede derneğimiz istişare kurulu üyesi Sayın Hasan Hüseyin Arıkan tarafından özel hazırlatıldı.Arabaşı medrese kültüründe var.Çorba;Un ve av etinden yapılır, soğuk kış geceleri içilirmiş.

Programı dernek yönetim kurulu üyesi  Sayın Hamit Öztaşkın sundu.Sayın Arıkan bey Arabaşının tarihçesi hakkında bilgi vererek,bu geleneğin İstanbul’da devam etmesi dileğinde bulundu.Dernek başkanımız Sayın Yasemin Aydoğan ve Sayın Yılmaz Öztaşkın birer selamlama konuşması yaptılar.Misafirlerimize ikram edilen et pilav, tatlı,çay kahve derneğimiz istişare kurulu üyesi Sayın Yılmaz Öztaşkın’ın ikramıydı.Tavla turnuvasına ve Arabaşına dernek üyelerimiz ve davetli hemsehrilerimiz katıldılar.

Tavla Turnuvasına katılanlar: Berrin Arı, Nejat Solmaz, Necmettin Küçükçalık, Hakkı Altop, Mehmet Öztaeş, Fevzi Feyzioğlu, Ali Gömeç, Çetin Arı, Erol Karaçay, Mustafa Bahar, Filiz Bahar, H.İbrahim Kocabay, Ahmet Somdaş, Memduh Fevzioğlu, Yılmaz Öztaşkın, Fehmi Feyzioğlu, Ömer Koçoğlu, Sabit Beğendik, Mustafa Köseoğlu, Mehmet Akköse.

Yarı Final:

Ahmet Somdaş   – 5                                Sabit Beğendik   – 1
Yılmaz Öztaşkın -1    bitti                    Mehmet Akköse – 5       bitti
——————–

Final:

Ahmet Somdaş  – 0
Mehmet Akköse -5   bitti.Şampiyon Mehmet Akköse oldu.
———————————————————————————

ŞAMPİYON :

Mehmet Akköse    : 1 nci  oldu Kupayı aldı.
Ahmet Somdaş       : 2 nci oldu Tavla hediye edildi..