Emirgan Beyaz Köşk’te 6. Geleneksel Kayseriler Brunchı

10 Haz 2012

10.06.2012 Günü Emirgan Beyaz Köşk’te 6.Geleneksel Kayserililer Brunch’ı yapıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve eşi Sayın Hayrunnisa Gül katıldılar. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı M.Bahaeddin Cebeci, Kayseri Milletvekillerimiz, İstanbul Valisi, Emniyet Müdürü, Büyükşehir Belediye Başkanı, Kayseri Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, Melikgazi Belediye Başkanı, Derneğimizin İstişare Kurulu Üyeleri, Ankara, İzmir ve İstanbul’daki Dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

Programın sunuculuğunu Sanatçı Çiğdem Tunç yaptı. Tunç konuşmasında. Konuklara hoş geldiniz diyerek, Brunch’ın ana sponsorlarına tek tek anons etti. Led tv de sponsor logoları ile Kayseri fotoğrafları gösterildi. Program, Dernek Başkanı Abdullah Gülsoy’un açılış konuşmasıyla başladı. Önceki dönem başkanlarımızdan Yasemin Aydoğan’a derneğimize yaptığı hizmet ve katkılarından dolayı Gülsoy tarafından hediye verildi.

Daha sonra kürsüye Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayserililerin her sene bir defa da olsa bazen İstanbul’da bazen Kayseri’de bir araya geldiğini dile getirdi. Derneğin 60 yıldır olduğunu belirten Gül, “O dönemler çok daha önemliydi. İstanbul’a gelen, öğrencilere muhakkak kalacakları bir yer lazımdı. Onlara muhakkak mihmandarlık edecek kişiler lazımdı. İşte o, bu dernek oluyordu. O zamanki büyükler oluyordu. Ben de ilk geldiğimde İstanbul’a, Kayseri yurdunda kaldım. Burada birçok arkadaşım var. İstanbul’u öğrendikten sonra, yeni gelenlere yerimizi verdik. Bugün bu işler biraz daha kolay oluyor. Dolayısıyla derneğin de faaliyetleri çalışma alanı günümüze göre değişiyor tabii ki” dedi. Konuşmanın ardından Sayın Gül’e Paşabahçe’de özel olarak hazırlatılan hediye Başkan Abdullah Gülsoy tarafından takdim edildi.

Cumhurbaşkanımız Dernek Yönetim Kurulu, Ana Sponsorlar ve bürokratlarımızla ve Dernek Gençlik Komisyonuyla günün anısına fotoğraf çektirdi. Kahvaltı ile başlayan buluşma brunchla devam ederek saat 14’de sona erdi.

Brunch’a Recai Tüllüce’nin talebelik yıllarında Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ile İstanbul Üniversitesi’nin önünde birlikte çektirdikleri fotoğrafı damgayı vurdu. Güllüce fotoğrafı cumhurbaşkanımıza armağan etti.

Organizasyonu yapan RDS Firması adına Sami Koçakçıya ve Beltur Genel Müdürü Ertan Keleş’e, Beyaz Köşk personeline, derneğimiz gençlik komisyonuna, sponsorlarımıza ve ayrıca Brunch’ın bu mekanda yapılmasını sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk’e teşekkür ederiz.