Emirganda Lale Festivali

16 Nis 2015

Gençlik Komisyonumuz tarafından yapılan aktiviteler her zaman ayrı bir keyif veriyor. Emirgan gezisi de benim için oldukça keyifliydi. Gezimizi önceden planlamıştık ve bu muhteşem lale festivalini sabırsızlıkla bekliyorduk.

Önceden konuşulduğu üzere erkenden buluşma noktamıza gelmiştik. Havanın bulanık olması bizi ne kadar korkutsa da bunun bizim için engel olmadığının farkındaydık. Çok geçmeden bütün grup bir araya geldik. Zaman kaybetmeden yola koyulduk. Her zamanki İstanbul trafiği Emirgan yollarında daha da yoğunlaşmıştı. Uzun ama nasıl geçtiğini anlamadığımız bu otobüs yolculuğumuzun sonunda koruya varmıştık. Kapıdan girer girmez yokuş yukarı rengarenk laleler başımı döndürmeye yetmişti. Hafif atıştıran yağmur da sanki efekt yapıyordu. Bir tarafından gezmeye başladık. Mükemmel peyzaj desenler daha neler neler. Her yerde her desende lalelerle fotoğraf çekmeye başladık. Zamanın nasıl geçtiğini anlamamız köşklere gelmemizi bulmuştu. Buradaki köşklerin her biri birer kafe- restorantdı. İçlerinden birine oturup sohbet eşliğinde yemeklerimizi yedik. Ardından dönüş yoluna koyulduk. Her ne kadar orda zaman geçirmek istesek de hem hava muhalefeti hem de hafta sonu olması sebebiyle olan kalabalık bizi oradan ayrılmaya zorluyordu.

Bu kısacık gezimiz bize yetmemiş olacak ki oradan çıktıktan sonra içimizi ısıtacak sıcak bir şeyler içmek için bir yere oturuverdik. Burada bol bol sohbet fırsatı bulduk daha da kaynaştık. Her şey gibi bu güzel günün de sonuna yaklaşmıştık. Bol eğlenceli bol gezmeli bu gün hepimiz için hem motive edici hem de derslerden bunaldığımız şu günlerde kendimize birazcık zaman ayırmamızı sağladı.