İstanbul’daki Kayserili Bürokratların Tanışma Yemeği

7 May 2012

07.05.2012 günü İstanbul Bahçelievler Hacıbozanoğulları’nda İstanbul’daki üst düzey Kayserili bürokratlarımızı tanıştırmak amacıyla bir toplantı düzenlendi. Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şubesi ve Bahçelievler Belediyesi’nin müşterek düzenlediği yemek akşam 19.30’da Kayder Başkanı Abdullah Gülsoy’un konuşmasıyla başladı. Davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür eden Gülsoy ilk defa düzenlenen bu toplantıların artarak devam edeceğini söyleyerek ev sahipliğinden dolayı Başkan Osman Develioğlu’na teşekkür etti.

Daha sonra Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu söz aldı. Bu tür toplantıların sık sık yapılaması gerektiğini ifade ederek toplantıya katılan bürokratlara teşekkür etti.

Toplantıyı yöneten başkan Gülsoy Milli Eğitim ve Kredi Yurtlardan sorumlu Vali Yardımcısı Harun Kaya’ya söz verdi. Kapısının hemşehrilerine her zaman açık olduğunu söyleyen Kaya, bu tür toplantının tertip edilmesinden dolayı teşekkür etti. İstanbul Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr.Adem Baştürk söz alarak “Bu tür birlikteliklerin, organizasyonların yapılamasının hemşehriler arasında birlik ve beraberliğe vesile olacaktır, yardımlaşma ve dayanışmayı artıracaktır.” dedi.

Derneğimiz eski başkanlarından İstişare Kurulu Üyemiz, eski Eminönü Belediye Başkanı Doç.Dr. Ahmet Çetinsaya; yıllar önce bürokratlar toplantısında sayımız onu geçmezken bugün yüz sayısına ulaşmanın mutluluk verici olduğunu ifade ederek, her Kayserili’nin başlı başına bir vakıf olduğunu, hayırseverlikte birbiriyle yarışmasının övünç kaynağımız olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Savcıları adına Üsküdar Cumhuriyet Savcısı Alaaddin Demir söz alarak. Kayseri’de işe yaramayanı mektebe gönderirler bizler gibi bürokrat olur, işe yarayanları da dükkâna gönderirler tüccar olur” diye latife yaparak bu tür toplantıların düzenlenmesinin memnuniyet verici olduğunu söyleyerek hatırlanmanın çok güzel bir şey olduğunu anlattı.

Son olarak Kayseri Milletvekili Prof Dr. Pelin Gündeş Bakır söz alarak hemşehrilerinin her zaman yanlarında olduğunu söyledi ve sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek, Kayserililerle beraber olmaktan çok mutlu