Kayseri`deki Eğitim Projesinin 6. sı Gerçekleştirildi

27 Şub 2012

Gençlik Komisyon’umuz tarafından, Kayseri Valiliği’nin izni ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı programa göre 20-21-22 Şubat tarihlerinde Kayseri ve İlçeleri’ndeki 16 lisede 11 ve 12. sınıflara üniversite okumanın önemi ve öğrencilere kazandırdıkları, doğru meslek seçimi ve İstanbul’daki üniversiteler hakkında bilgi veren “EĞİTİM PROJESİ” adı altında seminer düzenlendi.

Gençlik Komisyonu üyelerimiz pazar günü kahvaltıda Erdem Erendemir tarafından Mangalcı Cafe’de misafir edildiler. Barkovizyonu ve sunulacak programı hazırladılar.

1.Gün: Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi, Sümer Anadolu Lisesi, Cemal Bozkurt Anadolu Lisesi, Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesinde ayrı ayrı seminerler verildi.

2.Gün: Yahyalı Anadolu Lisesi ve Yahyagazi Anadolu Lisesi, Mustafa Koyuncu Lisesinde toplandı. Aynı gün Yeşilhisar Lisesi, Yeşilhisar METEM lisesi, Yeşilhisar İmam Hatip Lisesi, Yeşilhisar Anadolu lisesinde toplandı ve seminer verildi.

3.Gün: Develi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İ.M.K. B.Anadolu Öğretmen Lisesi, Ayhan Yıldırım Anadolu Lisesinde toplandı. İncesu Mustafa Özkan Anadolu Lisesi ve İncesu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde ayrı ayrı seminerler verildi.

Seminerler Gençlik Komisyonu Başkanımız Huzeyfe Kara’nın ( Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi) barkovizyon eşliğinde derneğimiz ile ilgili sunumu ile başladı. Doğukan Yavuz(Koceli Üniversitesi Uçak Elektrik Elektronik bölümü 2. Sınıf öğrencisi) kendi hayatından örnekler vererek başkalarının yönlendirmesi ve seçimiyle üniversite okunmayacağı; bu yüzdende kendi mesleklerini kendilerinin seçmeleri gerektiği konusunda öğrencileri bilgilendirirken; Sevinç Domaniç (İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. sınıf öğrencisi) ideallerini ortaokul sıralarında belirleyip hedefine ulaşmak için önüne çıkan engelleri nasıl aştığını anlattı. Liselere sunulan barkovizyon Mehmet Akçay (İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.Sınıf öğrencisi) tarafından hazırlandı. Soru ve cevap şeklinde devam eden seminerler bu projelerin sorumlusu dernek sekreterimiz Birgül Sevgi’nin konuşmasıyla sona erdi.