M.Kemal Dedeman Araştırma Ve Geliştirme Proje Yarışmasının 8’incisi Düzenlendi

10 Şub 2012

“Yarına bir değer bırak çağrısı” ile Dedeman Topluluğu’nun ve derneğimizin kurucusu, onursal başkanı Merhum Mehmet Kemal Dedeman’ın anısını yaşatmak, ilkelerini geleceğe taşımak adına her yıl düzenlenen “Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması’nın” bu yıl 8’incisi düzenlendi. Gökmen Karadağ’ın sunuculuğunu yaptığı Dedeman İstanbul’da 10 Şubat 2012 tarihinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde madencilik ve turizm olmak üzere iki dalda yarışan projelerin kazananları belli oldu. Türkiye’deki madencilik ve turizm sektörlerine kalıcı bir değer yaratmayı amaçlayan yarışma, seçkin davetlilerin ve sektörün değerli isimlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Program kokteyl ile başladı. Merhum Kemal Dedeman’ın sinevizyon gösterisiyle devam etti. Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman ve Yönetim Kurulu Başkan vekili Nazire Dedeman Çağatay’ın toplantının amacının belirten konuşmaları ile devam etti. Nazire Dedeman’ın anonsu ile Turizm Bakanı Ertuğrul Günay kürsüye geldi. Bakanın konuşmasının ardından ödül töreni sonrası açık büfe ikramlarla devam etti.

Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması, Madencilik ve Turizm dalında birbirinden değerli projeleri ödüllerle buluşturdu. 2011 yılı için Madencilik kategorisindeki konu başlığı “Türk Madenciliğini Geliştirmeye Yönelik Araştırma ve Projeler” olarak belirlenirken Turizm dalındaki konu başlığı “İnsan Kaynakları, Eğitim ve İstihdam” oldu. Seçici kurulun kararı sonucunda birinci seçilen her iki dalın proje sahibine 20’şer bin TL ödül verildi.

Toplantı sonunda ödül alan yarışmacılar Bakan Sayın Ertuğrul Günay, Dedeman Holding Yönetim Kurulu Üyeleri, Seçici Kurul ile birlikte günün anısına fotoğraf çektirdiler. Toplantıya Dernek Başkan Yardımcımız Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hamit Öztaşkın, Nejdet Gökalp, Yavuz Erendemir ve Dernek Müdürümüz M.Orhan Cebeci katıldılar.