Tuncay Sergen Katkılarıyla 3. Çanakkale Abideler Ziyareti

10 May 2010

Kayserili Gençler, İkiyüzellibin Mehmetçiğin vatanı için canını seve verdiği, metrekareye altı bin mermi düşen, savaş boyunca derelerin günlerce kan aktığı, Çanakkale’de destan yazan ecdatlarını ziyarete gittiler. Ruhları için Fatihalar okudular. Bu organizasyonun bütün masraflarını Sayın Tuncay Sergen 3. kez karşılayarak sponsor oldu.

Rehber Necdet Başaran eşliğinde Çanakkale destanının yazıldığı yerler tek tek gezildi. Bursiyerlerimiz Çanakkale Savaşı ile duymadıkları görmedikleri kalmadı. O mistik havanın etkisiyle adeta büyülendiler. O günler film şeridi gibi gözlerinin önünden geldi geçti. Ziyaret bitmesine rağmen günlerce etkisinden kurtulamadılar.

Akşam Eceabat’tan feribotla Çanakkale’ye geçen gurubumuz otelde konakladı. Akşam Çanakkale’yi gezdi. Sabah Bursa’ya hareket edildi. Bursa’nın tarihi ve turistik yerleri gezildi. Gençlerimize meşhur Bursa İskender’de sponsorumuz tarafından kebap ikram edildi. Yalova üzerinde feribotla İstanbul’a dönüldü. Gençler, Her Türkün Çanakkale destanının yazıldığı Gelibolu’yu mutlaka görmesi konusunda birleştiler.