Erciyes Dağı

Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şubesi

Dernek Hakkında

Dernek Hakkında

Genel Merkez – Ankara

Ana tüzüğün 2. maddesinde belirtilen “Siyasi bir gaye gütmeksizin Kayserililer arasında sosyal dayanışmayı tesis ve temin etmek, bölgesi halkının nerede olursa olsun daha iyi koşullar içinde yaşamalarını temin etmek için maddi ve manevi yardımda bulunmak ve Kayserili gençlerin artan ölçüde yararlı unsurlar haline gelmelerini sağlamaktır” amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdürmekte olan kayseri ili yardım derneği bir grup yardımsever Kayserili tarafından 1947 yılında Ankara’da kuruldu. Kurucu üyeleri merhum Nuh Eskiyapan, merhum M.Kemal Özdedeoğlu, (günümüzdeki soyadı Dedeman), merhum Ahmet Gündeş, merhum Kazım Perçiner ve merhum Ziya Erciyes’tir. Kuruluşu ile birlikte örgütünü genişleten dernek yönetimi, bir yandan Ankara’daki yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzatırken, bir yandan da o yıllarda çok önemli bir sorun olan yüksek öğrenim görmekte olan Kayserili öğrenciler için bir barınak arayışına girişti. Bu doğrultuda Ulucanlar’da kiralık bir binada ilk öğrenci yurdunu hizmete açtı.

Dernek yönetiminin olağanüstü çabaları sonucu Kayseri İli Yardım Derneği dahiliye vekaletinin 12.02.1955 tarihli ve 81-175/68 sayılı yazısı, devlet şurası umumi heyetinin 03.03.1955 tarihli ve 55/68/74 sayılı kararı üzerine, 3512 sayılı kanunun 37. maddesine göre, icra vekilleri heyetince 05.04.1955 tarihinde “umumi menfaatlere hadim cemiyet” statüsü kazandı. Bugünkü adıyla “kamu yararına çalışan dernek” oldu. Dernek yönetimi 30.01.1956 tarih ve 11 numaralı yazısı ile T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvuruda bulundu. Bu başvuru üzerine T.C. Diyanet İşleri Reisliği Müşavere ve Dini Eserler İnceleme Heyeti şu kararı aldı. “Zekât, üzerine lazım olan herhangi bir Müslüman tarafından, fakir ve yoksullara yardım etmek üzere teşekkül etmiş bulunan bir cemiyete vereceği eşyayı veya nakit paraları teslim ederken zekâta niyet etse, teslim eylediği eşyanın kıymeti veya paraları nispetince zekâtını ödemiş olacağının bildirilmesi uygun olacağı mütalaa edilmiştir”…

Kayserilileri bir çatı altında toplama uğraşını sürdüren Kayseri İli Yardım Derneği kendi malı olan bir yurt binasının yapımı için çalışmaları hızlandırdı. Bu çalışmalar meyvesini verdi ve Kayseri Erkek Öğrenci Yurdu 1963 yılında hizmete girdi. 4 katlı yurt uzun yıllar Ankara’da öğrenim gören Kayserili üniversite öğrencisinin barındığı, kendilerine sahip çıkıldığı gurbette bir sıcak yuva oldu. 1980’li yılların sonlarına gelindiğinde yurt barınma işlevinden, ihtiyaç kalmaması nedeniyle uzaklaşıldı. Bu durumu gören dönemin yönetim kurulu gelir temin etmek amacıyla yurdu bir şirkete kiraladı. Bu kiralama işlemi 1995 yılına dek sürdü. Kayseri İli Yardım Derneği Genel Merkezi faaliyetlerini 1995 yılı temmuz ayına dek “Fevzi çakmak sok. no:22/2 Kızılay/Ankara” adresinde bulunan ve sayın M.Kemal Dedeman tarafından derneğe bağışlanan bu dairede sürdürdü. Bu tarihten sonra dernek genel merkezini “Libya cad. no:34 Ahmetler/Ankara” adresindeki eski erkek öğrenci yurdu binasına taşındı. Şimdilerde çalışmalarını burada sürdürmektedir. Derneğin ayrıca yine bağışlarla yaptırdığı “Işıklar cad. kardeşler sok. no:3 Ulus/Ankara” adresinde bulunan eski kız öğrenci yurt binası kiracı şirket tarafından erkek öğrenci yurdu olarak işletilmektedir.

İstanbul Şubesi

Mehmet Kemal Dedeman, 1985 Yılında Ankara’da Kayseri İli Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Osman Hüroğlu’nu ziyareti sırasında, İstanbul Kayserililer Derneğini kurma vaadinde bulunur. İstanbul’a dönüşünde hemşerileriyle bir araya gelerek hızlı bir şekilde çalışmalarına başlayan Kemal Dedeman, 27.12.1985 tarihinde İstanbul Valiliğince verilen müsaade üzerine Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şubesi’ni kurar. Kuruluşundan bu yana Kayserili hemşerilerimiz arasında birlik, beraberlik ve dayanışmanın temini amacıyla toplantılar düzenler. İlk toplantı sayın Recep Ergün Paşamızın girişimiyle 18.04.1986’da İstanbul Orduevi’nde yapılır. Genel merkez ise yıldız posta caddesi no:52/1 esentepe deki Dedeman ticaret merkezi olarak belirlenir.

Derneğin kuruluş aşamasından sonra 22.06.1986’da olağanüstü genel kurulu toplar. Olağanüstü genel kurulda Yunus Emre Özulu başkan seçilir. Murat Dedeman, Sezai Hüroğlu, Osman Selim Kocahanoğlu ve Sümer Akşehirlioğlu yönetim kurulu üyeliğine seçilirler. 12.06.1988’de yapılan ilk olağan genel kurul toplantısında; başkanlığa Yunus Emre Özulu, başkan yardımcılığına Murat Dedeman’ı, yönetim kurulu üyeliğine hikmet önem, Sümer Akşehirlioğlu, M.Erkan Dülgeroğlu ve Mehmet Erdoğan seçilirler. 10.06.1990 tarihinde 2. olağan genel kurul toplantısında Yunus Emre Özulu başkan seçilir. Sümer Akşehirlioğlu, Murat Dedeman, Hikmet Önem, Mehmet Hazer, Erdal Erdoğan ve Ahmet Yegül yönetim kurulu üyeliğine getirilirler. Yönetim kurulumuz bu dönemde bir banka hesabı açarak hemşerilerimize derneğimize bağış yapabilme imkânı sağlamıştır. Yine bu dönemde derneğimiz bir merkeze kavuşmak için girişimlerde bulunur.

Bu dönemde derneğimize kuruluşundan bu yana büyük destek veren sayın M.Kemal Dedeman’a fahri başkanlık unvanı verilmiştir. 31.05.1992’de diğer olağan genel kurulumuz toplanmış ve Yunus Emre Özulu başkanlığa tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Mehmet Bakioğlu, Mehmet Soyöz, İsmet Tarımcı, Alâeddin Küçükçalık, Mehmet Sipahi, Mustafa Tok seçilmiştir. Derneğimiz bu dönemde 2 yıllığına Cafer Ağa Mahallesi Moda Caddesi Çakıroğlu İş Merkezinde bir merkez bina kiralamıştır. 1993 yılında derneğimiz iki televizyon kanalında konuşma ve bir film ile Kayseri’yi tanıtmıştır. 05.06.1994 de olağan genel kurul toplantısı yapılarak Yunus Emre Özulu başkan seçilmiştir. Alâeddin Küçükçalık, Mehmet Narin, İsmet Tarımcı, Mehmet Sipahi, Muzaffer Oflaz, Mustafa Tok yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. 15.01.1995 de olağan genel kurul toplantısı yapılmış Murat Dedeman başkanlığa, Muzaffer Oflaz başkan yardımcılığına, Mehmet Narin, İsmet Tarımcı yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Bu dönemde de derneğimiz kendisine ait bir merkez binaya sahip değildi. 22.02.1997 olağan genel kurulda Mehmet Gazioğlu başkan, Hasan Tuncay Sergen başkan yardımcısı, Fikret Önem, Süleyman Çetinsaya, Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Kemal Yapışlar yönetim kurulu üyeleri olarak seçilmiştir. Bu dönemde derneğimize bir merkez bina alınmasına karar verilmiştir. Son iki yıldır yönetim kurulumuz hemşerilerimize ve gençlerimize yardımcı olmak için İstanbul da Kayserililer platformunu kurmuştur.

1998 tarihinde dernek merkezimiz Bağdat Caddesi Kızıltoprak’a taşınmıştır. Bu dönem de derneğimize ait bir merkez bina almak için değerli hemşerilerimiz Süleyman Çetinsaya, Fikret Erbil Önem, Murat Dedeman, Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Gökşen Yücel, Yaşar Küçükçalık, Hasan Tuncay Sergen, Necdet Gökalp, Sabahattin Somal, Rasim Kibar, Alaattin Küçükçalık, Fatih Karamancı, Fatih Salman, Halis Cıngıllıoğlu, Halit Narin, Mehmet Beğendik, Mustafa Köseoğlu, Ferhat Hakverdi ve Mustafa küçük çalık’ın katkılarıyla 1999 yılında Kozyatağı İnönü caddesi, Çınar apartmanında ki merkezimiz alınmıştır.

Yönetim kurulu üyelerimiz İstanbul’da yüksek öğrenim yapan, başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere karşılıksız burs vermeye başlamıştır. 18.02.2001 olağan genel kurul toplantısında Muzaffer Oflaz başkan, Necati Develioğlu başkan yardımcısı, Necdet Gökalp genel sekreter, Fikret Önem mali sekreter, Sabahattin Somal, Selman Yücel, Aydın Haskebapçı, İsmet Tarımcı, Ebubekir Çinçik, Ahmet Hasdemir, İbrahim Yaman üye olarak seçilmiştir. 23.02.2003 genel kurulunda Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya başkan, Nazire Dedeman başkan yardımcılığına, Fikret Erbil Önem mali sekterliğe, Necdet Gökalp genel sekterliğe, Yaşar Küçükçalık, Sabahattin Somal, Mustafa Köseoğlu, Mustafa Özsoy, Fikret Helvacıoğlu, Sami Yüksel üyeliğe seçilmiştir.

20.02.2005 tarihinde olağan genel kurul toplantısı Dedeman otelinde yapılmıştır. Başkanlığa Fikret Helvacıoğlu seçilmiştir. Mehmet Paksoy başkan yardımcılığına, Yasemin Aydoğan genel sekreterliğe, Salih Zenginer mali sekreterliğe, M.Murat Tuncer, Abdullah Gülsoy, Mustafa Kahraman, İbrahim Özyurt, Teyfik Helvacı, Nuh Mehmet Deniz ve Rıfat Dedeman yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

25.02.2007 tarihinde olağan genel kurul toplantısı the-president hotel de yapılmıştır. Başkanlığa Yasemin Aydoğan seçilmiştir. Başkan yardımcısı olarak Mehmet Paksoy, genel sekreterliğe Mehmet Doğanyiğit, mali sekreterliğe Hamit Öztaşkın, yönetim kurulu üyeliğine Abdullah Gülsoy, İbrahim Özyurt, Rıfat Dedeman, âli Tunga, Zehra Çarşıbaşı, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Gamze Postaağası seçilmiştir.

01.03.2009 tarihinde olağan genel kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman otel’de yapılmıştır. Başkanlığa Yasemin Aydoğan, başkan yardımcılığına Abdullah Gülsoy, genel sekreterliğe Mehmet Doğanyiğit, mali sekreterliğe Hamit Öztaşkın, yönetim kurulu üyeliklerine Rıfat Dedeman, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Zehra Çarşıbaşı, Ümit Küçükçalık, Mehmet Zenginer, Selman Yücel ve Bahadır Çetinsaya seçilmişlerdir.

27.03.2011 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2011-2013) Dönemi için Başkanlığa Abdullah Gülsoy, Başkan Yardımcılığına, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Genel Sekreterliğe Mehmet Zenginer , Mali Sekreterliğe Hamit Öztaşkın, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Nejdet Gökalp, Ali Bayraktar, Gamze Postaağası, Serdar Urfalılar,Yavuz Erendemir, Mustafa Şam ve Gökhan Çetinsaya seçilmişlerdir.

24.02.2013 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2013-2015) Dönemi için Başkanlığa, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı , Başkan Yardımcılığına, Mehmet Zenginer , Genel Sekreterliğe, Yavuz Erendemir Mali Sekreterliğe, İsmet Arınç, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ,İbrahim Özyurt , Gökhan Çetinsaya , Mustafa Şam , Birsen Yüksel , Berrin Önder , Ahmet Soybaş ve Gamze Postaağası seçilmişlerdir.

01.03.2015 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2015-2017) Dönemi için Başkanlığa, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı , Başkan Yardımcılığına, Mehmet Zenginer , Genel Sekreterliğe , Yavuz Erendemir Mali Sekreterliğe İsmet Arınç, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ,İbrahim Özyurt , Gökhan Çetinsaya , Mustafa Şam , Birsen Yüksel , Berrin Önder , Ahmet Soybaş ve Zehra Çarşıbaşı seçilmişlerdir.

26.02.2017 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2017-2019) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Zehra Çarşıbaşı, Mali Sekreterliğe Mehmet Uçak, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Gökhan Demiruz, Sabri Paşayiğit, Ahmet Soybaş, Faik Çetin Arı, Mustafa Şam Ahmet Selim Urfalılar ve Ahmet ve İsmet Gülsoy seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Üyeliklerine Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

24.02.2019 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2019-2021) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Mehmet Uçak, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Gökhan Demiruz, Sabri Paşayiğit, Ahmet Soybaş, İsmet Emre Gülsoy, Prof. Dr. İhsan Bakır, Metin Tatlışen ve Kemal Özhaseki seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Üyeliklerine Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

27.03.2021 Tarihinde Olağan Genel Kurul Toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2021-2023) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Başkan Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Gökhan Demiruz, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Ahmet Soybaş, Prof. Dr. İhsan Bakır, Metin Tatlışen, Kemal Özhaseki, İsmet Emre Gülsoy, Sabri Paşayiğit ve  Bahadır Çetinsaya seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

12.03.2023 Tarihinde Olağan Genel Kurul Toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2023-2025) Dönemi için Başkanlığa İbrahim Özyurt, Başkan Yardımcılığına, İsmet Emre Gülsoy, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Nurullah Mert Kahyaoğlu, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Ahmet Soybaş, Prof. Dr. İhsan Bakır, Kemal Özhaseki, Ayten Paşayiğit, Bahadır Çetinsaya, Oğuzhan Çetinsaya ve Murat Özmestçi seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

Dernek Hakkında

Genel Merkez – Ankara

Ana tüzüğün 2. maddesinde belirtilen “Siyasi bir gaye gütmeksizin Kayserililer arasında sosyal dayanışmayı tesis ve temin etmek, bölgesi halkının nerede olursa olsun daha iyi koşullar içinde yaşamalarını temin etmek için maddi ve manevi yardımda bulunmak ve Kayserili gençlerin artan ölçüde yararlı unsurlar haline gelmelerini sağlamaktır” amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdürmekte olan kayseri ili yardım derneği bir grup yardımsever Kayserili tarafından 1947 yılında Ankara’da kuruldu. Kurucu üyeleri merhum Nuh Eskiyapan, merhum M.Kemal Özdedeoğlu, (günümüzdeki soyadı Dedeman), merhum Ahmet Gündeş, merhum Kazım Perçiner ve merhum Ziya Erciyes’tir. Kuruluşu ile birlikte örgütünü genişleten dernek yönetimi, bir yandan Ankara’daki yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzatırken, bir yandan da o yıllarda çok önemli bir sorun olan yüksek öğrenim görmekte olan Kayserili öğrenciler için bir barınak arayışına girişti. Bu doğrultuda Ulucanlar’da kiralık bir binada ilk öğrenci yurdunu hizmete açtı.

Dernek yönetiminin olağanüstü çabaları sonucu Kayseri İli Yardım Derneği dahiliye vekaletinin 12.02.1955 tarihli ve 81-175/68 sayılı yazısı, devlet şurası umumi heyetinin 03.03.1955 tarihli ve 55/68/74 sayılı kararı üzerine, 3512 sayılı kanunun 37. maddesine göre, icra vekilleri heyetince 05.04.1955 tarihinde “umumi menfaatlere hadim cemiyet” statüsü kazandı. Bugünkü adıyla “kamu yararına çalışan dernek” oldu. Dernek yönetimi 30.01.1956 tarih ve 11 numaralı yazısı ile T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvuruda bulundu. Bu başvuru üzerine T.C. Diyanet İşleri Reisliği Müşavere ve Dini Eserler İnceleme Heyeti şu kararı aldı. “Zekât, üzerine lazım olan herhangi bir Müslüman tarafından, fakir ve yoksullara yardım etmek üzere teşekkül etmiş bulunan bir cemiyete vereceği eşyayı veya nakit paraları teslim ederken zekâta niyet etse, teslim eylediği eşyanın kıymeti veya paraları nispetince zekâtını ödemiş olacağının bildirilmesi uygun olacağı mütalaa edilmiştir”…

Kayserilileri bir çatı altında toplama uğraşını sürdüren Kayseri İli Yardım Derneği kendi malı olan bir yurt binasının yapımı için çalışmaları hızlandırdı. Bu çalışmalar meyvesini verdi ve Kayseri Erkek Öğrenci Yurdu 1963 yılında hizmete girdi. 4 katlı yurt uzun yıllar Ankara’da öğrenim gören Kayserili üniversite öğrencisinin barındığı, kendilerine sahip çıkıldığı gurbette bir sıcak yuva oldu. 1980’li yılların sonlarına gelindiğinde yurt barınma işlevinden, ihtiyaç kalmaması nedeniyle uzaklaşıldı. Bu durumu gören dönemin yönetim kurulu gelir temin etmek amacıyla yurdu bir şirkete kiraladı. Bu kiralama işlemi 1995 yılına dek sürdü. Kayseri İli Yardım Derneği Genel Merkezi faaliyetlerini 1995 yılı temmuz ayına dek “Fevzi çakmak sok. no:22/2 Kızılay/Ankara” adresinde bulunan ve sayın M.Kemal Dedeman tarafından derneğe bağışlanan bu dairede sürdürdü. Bu tarihten sonra dernek genel merkezini “Libya cad. no:34 Ahmetler/Ankara” adresindeki eski erkek öğrenci yurdu binasına taşındı. Şimdilerde çalışmalarını burada sürdürmektedir. Derneğin ayrıca yine bağışlarla yaptırdığı “Işıklar cad. kardeşler sok. no:3 Ulus/Ankara” adresinde bulunan eski kız öğrenci yurt binası kiracı şirket tarafından erkek öğrenci yurdu olarak işletilmektedir.

İstanbul Şubesi

Mehmet Kemal Dedeman, 1985 Yılında Ankara’da Kayseri İli Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Osman Hüroğlu’nu ziyareti sırasında, İstanbul Kayserililer Derneğini kurma vaadinde bulunur. İstanbul’a dönüşünde hemşerileriyle bir araya gelerek hızlı bir şekilde çalışmalarına başlayan Kemal Dedeman, 27.12.1985 tarihinde İstanbul Valiliğince verilen müsaade üzerine Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şubesi’ni kurar. Kuruluşundan bu yana Kayserili hemşerilerimiz arasında birlik, beraberlik ve dayanışmanın temini amacıyla toplantılar düzenler. İlk toplantı sayın Recep Ergün Paşamızın girişimiyle 18.04.1986’da İstanbul Orduevi’nde yapılır. Genel merkez ise yıldız posta caddesi no:52/1 esentepe deki Dedeman ticaret merkezi olarak belirlenir.

Derneğin kuruluş aşamasından sonra 22.06.1986’da olağanüstü genel kurulu toplar. Olağanüstü genel kurulda Yunus Emre Özulu başkan seçilir. Murat Dedeman, Sezai Hüroğlu, Osman Selim Kocahanoğlu ve Sümer Akşehirlioğlu yönetim kurulu üyeliğine seçilirler. 12.06.1988’de yapılan ilk olağan genel kurul toplantısında; başkanlığa Yunus Emre Özulu, başkan yardımcılığına Murat Dedeman’ı, yönetim kurulu üyeliğine hikmet önem, Sümer Akşehirlioğlu, M.Erkan Dülgeroğlu ve Mehmet Erdoğan seçilirler. 10.06.1990 tarihinde 2. olağan genel kurul toplantısında Yunus Emre Özulu başkan seçilir. Sümer Akşehirlioğlu, Murat Dedeman, Hikmet Önem, Mehmet Hazer, Erdal Erdoğan ve Ahmet Yegül yönetim kurulu üyeliğine getirilirler. Yönetim kurulumuz bu dönemde bir banka hesabı açarak hemşerilerimize derneğimize bağış yapabilme imkânı sağlamıştır. Yine bu dönemde derneğimiz bir merkeze kavuşmak için girişimlerde bulunur.

Bu dönemde derneğimize kuruluşundan bu yana büyük destek veren sayın M.Kemal Dedeman’a fahri başkanlık unvanı verilmiştir. 31.05.1992’de diğer olağan genel kurulumuz toplanmış ve Yunus Emre Özulu başkanlığa tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Mehmet Bakioğlu, Mehmet Soyöz, İsmet Tarımcı, Alâeddin Küçükçalık, Mehmet Sipahi, Mustafa Tok seçilmiştir. Derneğimiz bu dönemde 2 yıllığına Cafer Ağa Mahallesi Moda Caddesi Çakıroğlu İş Merkezinde bir merkez bina kiralamıştır. 1993 yılında derneğimiz iki televizyon kanalında konuşma ve bir film ile Kayseri’yi tanıtmıştır. 05.06.1994 de olağan genel kurul toplantısı yapılarak Yunus Emre Özulu başkan seçilmiştir. Alâeddin Küçükçalık, Mehmet Narin, İsmet Tarımcı, Mehmet Sipahi, Muzaffer Oflaz, Mustafa Tok yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. 15.01.1995 de olağan genel kurul toplantısı yapılmış Murat Dedeman başkanlığa, Muzaffer Oflaz başkan yardımcılığına, Mehmet Narin, İsmet Tarımcı yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Bu dönemde de derneğimiz kendisine ait bir merkez binaya sahip değildi. 22.02.1997 olağan genel kurulda Mehmet Gazioğlu başkan, Hasan Tuncay Sergen başkan yardımcısı, Fikret Önem, Süleyman Çetinsaya, Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Kemal Yapışlar yönetim kurulu üyeleri olarak seçilmiştir. Bu dönemde derneğimize bir merkez bina alınmasına karar verilmiştir. Son iki yıldır yönetim kurulumuz hemşerilerimize ve gençlerimize yardımcı olmak için İstanbul da Kayserililer platformunu kurmuştur.

1998 tarihinde dernek merkezimiz Bağdat Caddesi Kızıltoprak’a taşınmıştır. Bu dönem de derneğimize ait bir merkez bina almak için değerli hemşerilerimiz Süleyman Çetinsaya, Fikret Erbil Önem, Murat Dedeman, Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Gökşen Yücel, Yaşar Küçükçalık, Hasan Tuncay Sergen, Necdet Gökalp, Sabahattin Somal, Rasim Kibar, Alaattin Küçükçalık, Fatih Karamancı, Fatih Salman, Halis Cıngıllıoğlu, Halit Narin, Mehmet Beğendik, Mustafa Köseoğlu, Ferhat Hakverdi ve Mustafa küçük çalık’ın katkılarıyla 1999 yılında Kozyatağı İnönü caddesi, Çınar apartmanında ki merkezimiz alınmıştır.

Yönetim kurulu üyelerimiz İstanbul’da yüksek öğrenim yapan, başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere karşılıksız burs vermeye başlamıştır. 18.02.2001 olağan genel kurul toplantısında Muzaffer Oflaz başkan, Necati Develioğlu başkan yardımcısı, Necdet Gökalp genel sekreter, Fikret Önem mali sekreter, Sabahattin Somal, Selman Yücel, Aydın Haskebapçı, İsmet Tarımcı, Ebubekir Çinçik, Ahmet Hasdemir, İbrahim Yaman üye olarak seçilmiştir. 23.02.2003 genel kurulunda Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya başkan, Nazire Dedeman başkan yardımcılığına, Fikret Erbil Önem mali sekterliğe, Necdet Gökalp genel sekterliğe, Yaşar Küçükçalık, Sabahattin Somal, Mustafa Köseoğlu, Mustafa Özsoy, Fikret Helvacıoğlu, Sami Yüksel üyeliğe seçilmiştir.

20.02.2005 tarihinde olağan genel kurul toplantısı Dedeman otelinde yapılmıştır. Başkanlığa Fikret Helvacıoğlu seçilmiştir. Mehmet Paksoy başkan yardımcılığına, Yasemin Aydoğan genel sekreterliğe, Salih Zenginer mali sekreterliğe, M.Murat Tuncer, Abdullah Gülsoy, Mustafa Kahraman, İbrahim Özyurt, Teyfik Helvacı, Nuh Mehmet Deniz ve Rıfat Dedeman yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

25.02.2007 tarihinde olağan genel kurul toplantısı the-president hotel de yapılmıştır. Başkanlığa Yasemin Aydoğan seçilmiştir. Başkan yardımcısı olarak Mehmet Paksoy, genel sekreterliğe Mehmet Doğanyiğit, mali sekreterliğe Hamit Öztaşkın, yönetim kurulu üyeliğine Abdullah Gülsoy, İbrahim Özyurt, Rıfat Dedeman, âli Tunga, Zehra Çarşıbaşı, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Gamze Postaağası seçilmiştir.

01.03.2009 tarihinde olağan genel kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman otel’de yapılmıştır. Başkanlığa Yasemin Aydoğan, başkan yardımcılığına Abdullah Gülsoy, genel sekreterliğe Mehmet Doğanyiğit, mali sekreterliğe Hamit Öztaşkın, yönetim kurulu üyeliklerine Rıfat Dedeman, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Zehra Çarşıbaşı, Ümit Küçükçalık, Mehmet Zenginer, Selman Yücel ve Bahadır Çetinsaya seçilmişlerdir.

27.03.2011 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2011-2013) Dönemi için Başkanlığa Abdullah Gülsoy, Başkan Yardımcılığına, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Genel Sekreterliğe Mehmet Zenginer , Mali Sekreterliğe Hamit Öztaşkın, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Nejdet Gökalp, Ali Bayraktar, Gamze Postaağası, Serdar Urfalılar,Yavuz Erendemir, Mustafa Şam ve Gökhan Çetinsaya seçilmişlerdir.

24.02.2013 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2013-2015) Dönemi için Başkanlığa, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı , Başkan Yardımcılığına, Mehmet Zenginer , Genel Sekreterliğe, Yavuz Erendemir Mali Sekreterliğe, İsmet Arınç, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ,İbrahim Özyurt , Gökhan Çetinsaya , Mustafa Şam , Birsen Yüksel , Berrin Önder , Ahmet Soybaş ve Gamze Postaağası seçilmişlerdir.

01.03.2015 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2015-2017) Dönemi için Başkanlığa, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı , Başkan Yardımcılığına, Mehmet Zenginer , Genel Sekreterliğe , Yavuz Erendemir Mali Sekreterliğe İsmet Arınç, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ,İbrahim Özyurt , Gökhan Çetinsaya , Mustafa Şam , Birsen Yüksel , Berrin Önder , Ahmet Soybaş ve Zehra Çarşıbaşı seçilmişlerdir.

26.02.2017 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2017-2019) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Zehra Çarşıbaşı, Mali Sekreterliğe Mehmet Uçak, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Gökhan Demiruz, Sabri Paşayiğit, Ahmet Soybaş, Faik Çetin Arı, Mustafa Şam Ahmet Selim Urfalılar ve Ahmet ve İsmet Gülsoy seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Üyeliklerine Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

24.02.2019 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2019-2021) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Mehmet Uçak, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Gökhan Demiruz, Sabri Paşayiğit, Ahmet Soybaş, İsmet Emre Gülsoy, Prof. Dr. İhsan Bakır, Metin Tatlışen ve Kemal Özhaseki seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Üyeliklerine Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

27.03.2021 Tarihinde Olağan Genel Kurul Toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2021-2023) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Başkan Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Gökhan Demiruz, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Ahmet Soybaş, Prof. Dr. İhsan Bakır, Metin Tatlışen, Kemal Özhaseki, İsmet Emre Gülsoy, Sabri Paşayiğit ve  Bahadır Çetinsaya seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

12.03.2023 Tarihinde Olağan Genel Kurul Toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2023-2025) Dönemi için Başkanlığa İbrahim Özyurt, Başkan Yardımcılığına, İsmet Emre Gülsoy, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Nurullah Mert Kahyaoğlu, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Ahmet Soybaş, Prof. Dr. İhsan Bakır, Kemal Özhaseki, Ayten Paşayiğit, Bahadır Çetinsaya, Oğuzhan Çetinsaya ve Murat Özmestçi seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

Dernek Hakkında

Genel Merkez – Ankara

Ana tüzüğün 2. maddesinde belirtilen “Siyasi bir gaye gütmeksizin Kayserililer arasında sosyal dayanışmayı tesis ve temin etmek, bölgesi halkının nerede olursa olsun daha iyi koşullar içinde yaşamalarını temin etmek için maddi ve manevi yardımda bulunmak ve Kayserili gençlerin artan ölçüde yararlı unsurlar haline gelmelerini sağlamaktır” amacı doğrultusunda çalışmalarını sürdürmekte olan kayseri ili yardım derneği bir grup yardımsever Kayserili tarafından 1947 yılında Ankara’da kuruldu. Kurucu üyeleri merhum Nuh Eskiyapan, merhum M.Kemal Özdedeoğlu, (günümüzdeki soyadı Dedeman), merhum Ahmet Gündeş, merhum Kazım Perçiner ve merhum Ziya Erciyes’tir. Kuruluşu ile birlikte örgütünü genişleten dernek yönetimi, bir yandan Ankara’daki yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzatırken, bir yandan da o yıllarda çok önemli bir sorun olan yüksek öğrenim görmekte olan Kayserili öğrenciler için bir barınak arayışına girişti. Bu doğrultuda Ulucanlar’da kiralık bir binada ilk öğrenci yurdunu hizmete açtı.

Dernek yönetiminin olağanüstü çabaları sonucu Kayseri İli Yardım Derneği dahiliye vekaletinin 12.02.1955 tarihli ve 81-175/68 sayılı yazısı, devlet şurası umumi heyetinin 03.03.1955 tarihli ve 55/68/74 sayılı kararı üzerine, 3512 sayılı kanunun 37. maddesine göre, icra vekilleri heyetince 05.04.1955 tarihinde “umumi menfaatlere hadim cemiyet” statüsü kazandı. Bugünkü adıyla “kamu yararına çalışan dernek” oldu. Dernek yönetimi 30.01.1956 tarih ve 11 numaralı yazısı ile T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvuruda bulundu. Bu başvuru üzerine T.C. Diyanet İşleri Reisliği Müşavere ve Dini Eserler İnceleme Heyeti şu kararı aldı. “Zekât, üzerine lazım olan herhangi bir Müslüman tarafından, fakir ve yoksullara yardım etmek üzere teşekkül etmiş bulunan bir cemiyete vereceği eşyayı veya nakit paraları teslim ederken zekâta niyet etse, teslim eylediği eşyanın kıymeti veya paraları nispetince zekâtını ödemiş olacağının bildirilmesi uygun olacağı mütalaa edilmiştir”…

Kayserilileri bir çatı altında toplama uğraşını sürdüren Kayseri İli Yardım Derneği kendi malı olan bir yurt binasının yapımı için çalışmaları hızlandırdı. Bu çalışmalar meyvesini verdi ve Kayseri Erkek Öğrenci Yurdu 1963 yılında hizmete girdi. 4 katlı yurt uzun yıllar Ankara’da öğrenim gören Kayserili üniversite öğrencisinin barındığı, kendilerine sahip çıkıldığı gurbette bir sıcak yuva oldu. 1980’li yılların sonlarına gelindiğinde yurt barınma işlevinden, ihtiyaç kalmaması nedeniyle uzaklaşıldı. Bu durumu gören dönemin yönetim kurulu gelir temin etmek amacıyla yurdu bir şirkete kiraladı. Bu kiralama işlemi 1995 yılına dek sürdü. Kayseri İli Yardım Derneği Genel Merkezi faaliyetlerini 1995 yılı temmuz ayına dek “Fevzi çakmak sok. no:22/2 Kızılay/Ankara” adresinde bulunan ve sayın M.Kemal Dedeman tarafından derneğe bağışlanan bu dairede sürdürdü. Bu tarihten sonra dernek genel merkezini “Libya cad. no:34 Ahmetler/Ankara” adresindeki eski erkek öğrenci yurdu binasına taşındı. Şimdilerde çalışmalarını burada sürdürmektedir. Derneğin ayrıca yine bağışlarla yaptırdığı “Işıklar cad. kardeşler sok. no:3 Ulus/Ankara” adresinde bulunan eski kız öğrenci yurt binası kiracı şirket tarafından erkek öğrenci yurdu olarak işletilmektedir.

İstanbul Şubesi

Mehmet Kemal Dedeman, 1985 Yılında Ankara’da Kayseri İli Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Osman Hüroğlu’nu ziyareti sırasında, İstanbul Kayserililer Derneğini kurma vaadinde bulunur. İstanbul’a dönüşünde hemşerileriyle bir araya gelerek hızlı bir şekilde çalışmalarına başlayan Kemal Dedeman, 27.12.1985 tarihinde İstanbul Valiliğince verilen müsaade üzerine Kayseri İli Yardım Derneği İstanbul Şubesi’ni kurar. Kuruluşundan bu yana Kayserili hemşerilerimiz arasında birlik, beraberlik ve dayanışmanın temini amacıyla toplantılar düzenler. İlk toplantı sayın Recep Ergün Paşamızın girişimiyle 18.04.1986’da İstanbul Orduevi’nde yapılır. Genel merkez ise yıldız posta caddesi no:52/1 esentepe deki Dedeman ticaret merkezi olarak belirlenir.

Derneğin kuruluş aşamasından sonra 22.06.1986’da olağanüstü genel kurulu toplar. Olağanüstü genel kurulda Yunus Emre Özulu başkan seçilir. Murat Dedeman, Sezai Hüroğlu, Osman Selim Kocahanoğlu ve Sümer Akşehirlioğlu yönetim kurulu üyeliğine seçilirler. 12.06.1988’de yapılan ilk olağan genel kurul toplantısında; başkanlığa Yunus Emre Özulu, başkan yardımcılığına Murat Dedeman’ı, yönetim kurulu üyeliğine hikmet önem, Sümer Akşehirlioğlu, M.Erkan Dülgeroğlu ve Mehmet Erdoğan seçilirler. 10.06.1990 tarihinde 2. olağan genel kurul toplantısında Yunus Emre Özulu başkan seçilir. Sümer Akşehirlioğlu, Murat Dedeman, Hikmet Önem, Mehmet Hazer, Erdal Erdoğan ve Ahmet Yegül yönetim kurulu üyeliğine getirilirler. Yönetim kurulumuz bu dönemde bir banka hesabı açarak hemşerilerimize derneğimize bağış yapabilme imkânı sağlamıştır. Yine bu dönemde derneğimiz bir merkeze kavuşmak için girişimlerde bulunur.

Bu dönemde derneğimize kuruluşundan bu yana büyük destek veren sayın M.Kemal Dedeman’a fahri başkanlık unvanı verilmiştir. 31.05.1992’de diğer olağan genel kurulumuz toplanmış ve Yunus Emre Özulu başkanlığa tekrar seçilmiştir. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Mehmet Bakioğlu, Mehmet Soyöz, İsmet Tarımcı, Alâeddin Küçükçalık, Mehmet Sipahi, Mustafa Tok seçilmiştir. Derneğimiz bu dönemde 2 yıllığına Cafer Ağa Mahallesi Moda Caddesi Çakıroğlu İş Merkezinde bir merkez bina kiralamıştır. 1993 yılında derneğimiz iki televizyon kanalında konuşma ve bir film ile Kayseri’yi tanıtmıştır. 05.06.1994 de olağan genel kurul toplantısı yapılarak Yunus Emre Özulu başkan seçilmiştir. Alâeddin Küçükçalık, Mehmet Narin, İsmet Tarımcı, Mehmet Sipahi, Muzaffer Oflaz, Mustafa Tok yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. 15.01.1995 de olağan genel kurul toplantısı yapılmış Murat Dedeman başkanlığa, Muzaffer Oflaz başkan yardımcılığına, Mehmet Narin, İsmet Tarımcı yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Bu dönemde de derneğimiz kendisine ait bir merkez binaya sahip değildi. 22.02.1997 olağan genel kurulda Mehmet Gazioğlu başkan, Hasan Tuncay Sergen başkan yardımcısı, Fikret Önem, Süleyman Çetinsaya, Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Kemal Yapışlar yönetim kurulu üyeleri olarak seçilmiştir. Bu dönemde derneğimize bir merkez bina alınmasına karar verilmiştir. Son iki yıldır yönetim kurulumuz hemşerilerimize ve gençlerimize yardımcı olmak için İstanbul da Kayserililer platformunu kurmuştur.

1998 tarihinde dernek merkezimiz Bağdat Caddesi Kızıltoprak’a taşınmıştır. Bu dönem de derneğimize ait bir merkez bina almak için değerli hemşerilerimiz Süleyman Çetinsaya, Fikret Erbil Önem, Murat Dedeman, Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Gökşen Yücel, Yaşar Küçükçalık, Hasan Tuncay Sergen, Necdet Gökalp, Sabahattin Somal, Rasim Kibar, Alaattin Küçükçalık, Fatih Karamancı, Fatih Salman, Halis Cıngıllıoğlu, Halit Narin, Mehmet Beğendik, Mustafa Köseoğlu, Ferhat Hakverdi ve Mustafa küçük çalık’ın katkılarıyla 1999 yılında Kozyatağı İnönü caddesi, Çınar apartmanında ki merkezimiz alınmıştır.

Yönetim kurulu üyelerimiz İstanbul’da yüksek öğrenim yapan, başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere karşılıksız burs vermeye başlamıştır. 18.02.2001 olağan genel kurul toplantısında Muzaffer Oflaz başkan, Necati Develioğlu başkan yardımcısı, Necdet Gökalp genel sekreter, Fikret Önem mali sekreter, Sabahattin Somal, Selman Yücel, Aydın Haskebapçı, İsmet Tarımcı, Ebubekir Çinçik, Ahmet Hasdemir, İbrahim Yaman üye olarak seçilmiştir. 23.02.2003 genel kurulunda Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya başkan, Nazire Dedeman başkan yardımcılığına, Fikret Erbil Önem mali sekterliğe, Necdet Gökalp genel sekterliğe, Yaşar Küçükçalık, Sabahattin Somal, Mustafa Köseoğlu, Mustafa Özsoy, Fikret Helvacıoğlu, Sami Yüksel üyeliğe seçilmiştir.

20.02.2005 tarihinde olağan genel kurul toplantısı Dedeman otelinde yapılmıştır. Başkanlığa Fikret Helvacıoğlu seçilmiştir. Mehmet Paksoy başkan yardımcılığına, Yasemin Aydoğan genel sekreterliğe, Salih Zenginer mali sekreterliğe, M.Murat Tuncer, Abdullah Gülsoy, Mustafa Kahraman, İbrahim Özyurt, Teyfik Helvacı, Nuh Mehmet Deniz ve Rıfat Dedeman yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir.

25.02.2007 tarihinde olağan genel kurul toplantısı the-president hotel de yapılmıştır. Başkanlığa Yasemin Aydoğan seçilmiştir. Başkan yardımcısı olarak Mehmet Paksoy, genel sekreterliğe Mehmet Doğanyiğit, mali sekreterliğe Hamit Öztaşkın, yönetim kurulu üyeliğine Abdullah Gülsoy, İbrahim Özyurt, Rıfat Dedeman, âli Tunga, Zehra Çarşıbaşı, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Gamze Postaağası seçilmiştir.

01.03.2009 tarihinde olağan genel kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman otel’de yapılmıştır. Başkanlığa Yasemin Aydoğan, başkan yardımcılığına Abdullah Gülsoy, genel sekreterliğe Mehmet Doğanyiğit, mali sekreterliğe Hamit Öztaşkın, yönetim kurulu üyeliklerine Rıfat Dedeman, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Zehra Çarşıbaşı, Ümit Küçükçalık, Mehmet Zenginer, Selman Yücel ve Bahadır Çetinsaya seçilmişlerdir.

27.03.2011 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2011-2013) Dönemi için Başkanlığa Abdullah Gülsoy, Başkan Yardımcılığına, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı, Genel Sekreterliğe Mehmet Zenginer , Mali Sekreterliğe Hamit Öztaşkın, Yönetim Kurulu Üyeliklerine Nejdet Gökalp, Ali Bayraktar, Gamze Postaağası, Serdar Urfalılar,Yavuz Erendemir, Mustafa Şam ve Gökhan Çetinsaya seçilmişlerdir.

24.02.2013 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2013-2015) Dönemi için Başkanlığa, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı , Başkan Yardımcılığına, Mehmet Zenginer , Genel Sekreterliğe, Yavuz Erendemir Mali Sekreterliğe, İsmet Arınç, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ,İbrahim Özyurt , Gökhan Çetinsaya , Mustafa Şam , Birsen Yüksel , Berrin Önder , Ahmet Soybaş ve Gamze Postaağası seçilmişlerdir.

01.03.2015 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2015-2017) Dönemi için Başkanlığa, Ören Altmışyedioğlu Tarhanlı , Başkan Yardımcılığına, Mehmet Zenginer , Genel Sekreterliğe , Yavuz Erendemir Mali Sekreterliğe İsmet Arınç, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ,İbrahim Özyurt , Gökhan Çetinsaya , Mustafa Şam , Birsen Yüksel , Berrin Önder , Ahmet Soybaş ve Zehra Çarşıbaşı seçilmişlerdir.

26.02.2017 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2017-2019) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Zehra Çarşıbaşı, Mali Sekreterliğe Mehmet Uçak, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Gökhan Demiruz, Sabri Paşayiğit, Ahmet Soybaş, Faik Çetin Arı, Mustafa Şam Ahmet Selim Urfalılar ve Ahmet ve İsmet Gülsoy seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Üyeliklerine Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

24.02.2019 Tarihinde Olağan Genel Kurul toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2019-2021) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Mehmet Uçak, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Gökhan Demiruz, Sabri Paşayiğit, Ahmet Soybaş, İsmet Emre Gülsoy, Prof. Dr. İhsan Bakır, Metin Tatlışen ve Kemal Özhaseki seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Üyeliklerine Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

27.03.2021 Tarihinde Olağan Genel Kurul Toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2021-2023) Dönemi için Başkanlığa Gökhan Çetinsaya, Başkan Yardımcılığına, İbrahim Özyurt, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Gökhan Demiruz, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Ahmet Soybaş, Prof. Dr. İhsan Bakır, Metin Tatlışen, Kemal Özhaseki, İsmet Emre Gülsoy, Sabri Paşayiğit ve  Bahadır Çetinsaya seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.

12.03.2023 Tarihinde Olağan Genel Kurul Toplantısı, Gayrettepe Dedeman Hotel’de yapılmıştır. (2023-2025) Dönemi için Başkanlığa İbrahim Özyurt, Başkan Yardımcılığına, İsmet Emre Gülsoy, Genel Sekreterliğe, Refik Kaan Aydoğan, Mali Sekreterliğe Nurullah Mert Kahyaoğlu, Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Ahmet Soybaş, Prof. Dr. İhsan Bakır, Kemal Özhaseki, Ayten Paşayiğit, Bahadır Çetinsaya, Oğuzhan Çetinsaya ve Murat Özmestçi seçilmişlerdir. Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Mehmet Sipahi, Mehmet Yalçın, Gülhan Akyazı seçilmişlerdir.